• Duranyt Fort Bit Spreyi 100 Ml
DURANYT FORT BİT SPREYİ 100 ML 
Saç bitleri insan saçında yaşayan ve üreme kabiliyeti olan çok küçük, kanatsız, günde 2-8 kez kan emerek beslenen gri renkli böceklerdir. Sirke denilen yumurtaları görmek bitin kendisini görmekten daha kolaydır ve genellikle enseye yakın, kulakların arkasında ve başın arkasında saç tellerine tutunmuş şekilde bulunurlar. Sirkeler ve saç bitleri kir ve ya kepek gibi yıkanarak temizlenmesi mümkün olmayan canlılardır. Önce etkili bir ürün ile öldürülmeli, sonra bu amaç için yapılmış bir tarak yardımı ile saçtan temizlenmelidir.
Saçların bitlenmesinin yaygın olarak düşünüldüğü üzere pislik ile bir alakası yoktur. Tam tersine bit temiz, sağlıklı saçı kirli saça tercih eder. Yetişkin yada çocuk herkesin bitlenme riski vardır. En yaygın belirtisi ise başın ve ensenin şiddetle kaşınmasıdır. Saç biti son derece bulaşıcıdır. Tarak, fırça, eşarp, yastık, şapka ve tüylü oyuncaklar gibi paylaşılan kişisel eşyalar ile yayılması muhtemeldirler.Tedavisi için çok çeşitli ürünler kullanmak mümkün olmakla birlikte bu amaç doğrultusunda üretilmiş yardımcı ürünlerden biri de Dura Nyt Losyon şeklinde üründür. Dura Nyt Losyon diğer ürünlerin aksine bitleri zehirlemek için böcek ilacı içermek yerine etkili formülasyonu sayesinde saç bitlerinin solunum yapmasını engellemeye yardımcı olur ve yaşamsal fonksiyonlarına son verir.
Kullanım Şekli :
1 - Dura Nyt kuru saça uygulanır. Dura Nyt  bütün saçı kaplayacak şekilde dikkatlice püskürtünüz.Saçlarınızın ve saç derinizin Dura Nyt ile tamamen ıslanmasını sağlayınız.
2 - Saçlarınız tamamen solüsyonla ıslanıncaya kadar masaj yapınız. Özellikle deriye yakın olan kulak arkasında bulunan saçların Dura Nyt ile iyice kaplandığından emin olunmalıdır. Bu bölgeler bit yumurtalarının en çok bulunduğu yerlerdir.Dura Nyt  yı en az 30 dakika boyunca saçınızda bekletiniz.
3 - Dura Nyt  yı saçınızda en az 30 dakika beklettikten sonra, boğularak ölen bitleri saçınızdan ayırmak için saçınızı Dura Nyt  bit tarağı ile dikkatlice tarayınız. Dura Nyt  uzun saçları bile kolayca taranabilecek duruma getiren özel içeriği sayesinde saçınızı kolayca taramanızı sağlar.
4 - Saçlarınızı hemen yıkamayınız, en az 8 saat süre ile kurumaya bırakınız.
5 - 8 saat sonunda kendi şampuanınız ile yıkayınız.
Tedavinin kontrolü için sonuçlar 8-10 gün sonra gözden geçirilmelidir. Eğer gerekli ise uygulama yukarıda anlatıldığı şekilde tekrarlanmalıdır. Dura Nyt ile tedavi güvenlidir ve birkaç kez tekrarlanabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Duranyt Fort Bit Spreyi 100 Ml

  • Ürün Kodu: DURBIT100
  • Stok Durumu: TÜKENDİ
  • 49,95₺
  • 32,00₺